Skip to main content
 

Prečo pracovať u nás

Dlhodobá perspektíva.

Silgan je pro rodinne  zameraná firma a to aj doslovne

Nie je totiž výnimkou, že tu pracujú aj príbuzní, či celé rodiny. Dávame zamestnancom veľkú mieru slobody, a tým zároveň aj adekvátnu mieru zodpovednosti. Dôveru budujeme vzájomne. Vo firme sa všetci poznáme, sme k sebe otvorení a ústretoví. Máme politiku otvorených dverí, k čomu prispievajú aj presklené dvere kancelárií. Naše vzťahy sú neformálne.

Našim zamestnancom okrem finančného ohodnotenia,  rodinnej atmosféry ponúkame aj ďalšie benefity – finančné, rozvojové aj záujmové.

Ponúkame prácu pre mužov aj prácu pre ženy na pozíciách – nástrojár, pracovník vo výrobe, operátor výroby, nastavovač a zoraďovač lisov, strojov a zariadení, pracovník na vysokozdvižnom vozíku, pracovník v lakovni, frézar, prácu v administratíve a iné.

Ľudia u nás pracujú dlhé roky. Niektorí dokonca začali pracovať hneď po škole a odchádzajú od nás do dôchodku. Za stabilitou pracovných miest je:

  • Istota – vyrábame sortiment, po ktorom je neustály dopyt v každej dobe, nevynímajúc obdobie pandémie či vojny; sme líder na trhu
  • Dlhodobá perspektíva – ekologicky udržateľná výroba
  • Spoľahlivosť – plníme si svoje záväzky voči dodávateľom aj zamestnancom
  • Sloboda a zodpovednosť – pracovné vzťahy založené na dôvere

Ako vnímajú prácu u nás samotní zamestnanci?

Ja som tu 33 rokov. Vyučil som sa ešte za Obal, ostal som tu a už aj ostanem. Zostával som, pretože som videl ako firmy dookola padali, len Obal fungoval a neboli ohrozené výplaty. A druhá vec, firma mi dosť pomohla, keď som mal rodinné problémy.

MarošNastavovač - 33 rokov v Silgane

V Silgane som začal pracovať na pozícií ako sústružník / frézar. Po čase som sa rozhodol externe študovať v čom mi firma vyhovela a bola mi veľkou oporou. Neskôr som nastúpil na pozíciu Riadenia projektov a riadenie strediska PEE. Veľmi sa mi páči štýl akým medzi sebou komunikujeme aj s nadriadenými. Nie je všetko dané striktne, ale oceňujem že máme aj veľa voľnosti rozvíjať sa. Keď človek chce, vie sa angažovať a má možnosť rásť. Obrovským plusom je aj to, že sme tu úžasný kolektív.

MatúšVedúci PEE - 6 rokov v Silgane

Už na pohovore som cítil, že ľudia tu sú neformálni, nie sú naškrobení, povýšeneckí. Veril som, že aj tá firma musí byť taká. A keď som začal pracovať, zistil som že aj ľudia spolupracujú, ťahajú za jeden povraz a nepodkopávajú si nohy. Som tu rád a predpokladám, že keď sa bude dať, budem tu až dokedy ma nevynesú.

IgorVedúci nástrojárne - 5 mesiacov v Silgane

Ja som prišla keď som mala 17 a som tu už 51 rokov. Zvykla som si a som tu spokojná. Ak by som nebola, môžem ostať hocikedy doma. Je tu dobrý kolektív, sem-tam si zájdeme na kávičku a už aj tá robota je ľahšia ako bývala kedysi. Vtedy sa veľa robilo ručne. Teraz väčšinu času kontrolujem kvalitu a je to iný charakter práce.

EvaOperátorka výroby - 51 rokov v Silgane

Toto bola posledná firma do ktorej som chcela ísť. Ale teraz som veľmi spokojná, že som tu. Perfektné vzťahy, dobrá práca a výborný vedúci. Vyhovuje mi aj štvorzmenka, som tak viac s deťmi a aj vďaka príplatkom viac zarobím.

ZuzkaOperátorka výroby - 1 rok v Silgane

Ja som v Silgane pracoval ako nastavovač. Potom som skúšal aj iné firmy, ale nebolo to to, čo som očakával. Keď mi zavolal majster z nástrojárne, či sa nechcem vrátiť, súhlasil som a pracujem tu teraz ako zámočník už 4 roky. Som tu spokojný, kľudnejší ako v predchádzajúcich prácach. Je tu dobrý kolektív, poradíme si navzájom keď treba. Práca nie je jednotvárna, každý deň je niečo nové. A oceňujem aj 13. a 14. plat, to som predtým inde nezažil.

RomanZámočník, 4 roky v Silgane

Pridaj sa k špičke, pridaj sa k nám!

Silgan Metal Packaging Nove Mesto a.s.
Slovanská ulica 1417/18
915 01 Nové Mesto nad Váhom
Slovak republic

+421 902 707 728
info.SMPNM@silganmp.com

Personálne oddelenie

+421 911 806 135
praca@silganmp.com