Skip to main content
 

O nás

Stabilita a rozvoj s 80 ročnou históriou.

Silgan svetový líder  vo výrobe plechových obalov

Sme slovenská pobočka celosvetového koncernu Silgan. V našej prevádzke v Novom Meste nad Váhom vyrábame plechovky a konzervy pre potravinársky a chemický priemysel. Všetky procesy riadime podľa ISO 9001, dbáme na životné prostredie v rámci normy ISO 14001 a dodržiavame prísne hygienické normy FSSC 22000, vďaka ktorým môžeme vyrábať aj obaly na potraviny pre bábätka, ako napríklad detské sušené mlieko. Naše obaly nájdete aj na pultoch známych obchodných reťazcov. Sú v nich uchovávane strukoviny, mäso, zelenina ale aj potrava pre domácich miláčikov. Vyrábame ich z jemného plechu, ktorý je ekologický – šetrný k životnému prostrediu a ako jediný materiál sa dá recyklovať donekonečna.

Plech spôsobil podobný prevrat v uchovávaní potravín ako kedysi nástup chladničiek. Dokážeme z neho vyrobiť akékoľvek obaly. Dnes limity takmer neexistujú. Na vývoji materiálov, hľadaní nových metód a inovácií pracujú naše vývojárske centrá v Severnej Amerike a Európe. Všetky riešenia, ktoré sa osvedčia v testovacom režime, smerujú okamžite do výrobných liniek, a teda aj na Slovensko. Snažíme sa neustále zlepšovať.

Za rok spracujeme 25 tisíc ton ocele

Ročne spravíme viac ako 40 mil. priechodov pri lakovaní a potlači

Vyrobíme viac ako 250 miliónov plechoviek

Vyrobíme viac ako 1 miliardu dien a viečok

Pridaj sa k špičke, pridaj sa k nám!

História  alebo ako to všetko vzniklo

Skupinu Silgan v Amerike, do ktorej patríme, založili v roku 1987 spoločníci Phil Silver a Greg Horrigan. Sídli v Stamforde, štát Connecticut. Silgan má viac ako 100 výrobných podnikov v Severnej a Južnej Amerike, Ázii a v Európe. Pracuje v nich takmer 16-tisíc zamestnancov.

Bližšie informácie o medzinárodnej pôsobnosti nájdete na korporátnych weboch: silgan.com, silganmp.com a silganholdings.com

Skupina Silgan je popredný svetový dodávateľ trvalo udržateľných pevných obalových riešení pre produkty spotrebného tovaru. Je to industriálny investor s dlhodobým plánom rozvoja svojich spoločností a je kótovaný na burze, čo znamená, že podlieha najvyšším štandardom.

História slovenského závodu však siaha až do roku 1936. Začínala ako rodinný podnik, neskôr známy pod názvom OBAL. Dodnes si zachováva rodinnú atmosféru, vysokú kvalitu, spoľahlivosť a stal sa symbolom stability v regióne a vyhľadávaným zamestnávateľom, čo nás veľmi teší. Pozrite si významné míľniky v jeho histórii.

1936
Firma „Josef Černý a syn“ z Lenešíc u Loun začína v tomto roku v Novom Meste nad Váhom s  výrobou plechoviek, plechových reklamných plagátov, drobných kovových súčiastok a plechových puzdier pre armádu slúžiacich ako obal na plynové masky.
1942
Majiteľ firmy Josef Černý investoval financie do výstavby nového závodu, ktorý dokončil v roku 1945.
1948
Firma „Josef Černý a syn“ je zoštátnená, pôvodní majitelia podnik opúšťajú a podnik získava názov OBAL š.p., ktorý nesie až do roku 1990.
1992
Ďalšia obrovská zmena v existencii firmy zmenou vlastníka. Fond národného majetku SR predáva akcie firme VOGEL & NOOT Verpackungstechnik GmbH z Rakúska a vzniká OBAL – VOGEL & NOOT a. s.

Zmenou vlastníka prichádza k ďalšej reštrukturalizácii výroby. Investície putujú do rozšírenia sortimentu výroby, zvýšenia celkovej kvality a zlepšenia ekologických podmienok.

2011
Skupina Vogel&Noot prechádza do rúk nového vlastníka – americkej skupiny Silgan. Po sedemdesiatich rokoch prestáva v názve figurovať slovo OBAL. Firma mení obchodný názov na Silgan Metal Packaging Nove Mesto a.s.

Od tohto roku firma každoročne investuje do automatizácie a nových technológií.

Silgan Metal Packaging Nove Mesto a.s.
Slovanská ulica 1417/18
915 01 Nové Mesto nad Váhom
Slovak republic

+421 902 707 728
info.SMPNM@silganmp.com

Personálne oddelenie

+421 911 806 135
praca@silganmp.com